10 Złotych Zasad Małego Pływaka

10 Złotych Zasad Małego Pływaka

Dlaczego warto pływać z niemowlęciem?
 
1. Zajęcia w wodzie są wyśmienitą zabawą, a zarazem jednym z najzdrowszych rodzajów aktywności fizycznej dla dzieci już od 3 miesiąca życia. Doskonalą koordynację ruchową, a także zapewniają harmonijny rozwój fizyczny dziecka.

2. Zajęcia w wodzie doskonale stymulują rozwój intelektualny malucha – są kolejnym doświadczeniem w poznawaniu i odkrywaniu świata.
 
3. Zajęcia w wodzie dają dzieciom i rodzicom możliwość wesołego i aktywnego spędzenia czasu, dzięki czemu umacnia się ich wspólna więź.


Pamiętajmy, że…

4. Dobry nastrój rodzica to wesoła i spokojna buźka u malucha, bo zrelaksowany i uśmiechnięty rodzic sprawia, że dziecko czuje się w wodzie bezpiecznie i szczęśliwe.

5. Dzieci zasługują na nagrody oraz pochwały w postaci uśmiechu, całuska i uścisku. Każda pochwała zachęca do pracy i zabawy!

6. Każde dziecko w innym tempie rozwija się i nabywa różne umiejętności, w tym także pływackie.

7. Pobyt na pływalni ma być przede wszystkim dobrą zabawą - nie zmuszajmy dziecka do wykonywania ćwiczeń, na które wyraźnie nie ma ochoty.

Warto wiedzieć, że....

8. Nie karmimy dziecka bezpośrednio przed zajęciami oraz nie smarujemy skóry dziecka oliwką ani kremem (ciałko dziecka będzie natłuszczone i może wyślizgnąć nam się z dłoni!).

9. Zabieramy ze sobą trzy ręczniki, strój kąpielowy dla rodzica oraz specjalną pieluszkę do pływania Huggies Little Swimmers dla maluchów, które nie ukończyły trzeciego roku życia.

10. Po zakończeniu zajęć w wodzie czekamy z niemowlęciem około 30 minut przed opuszczeniem pływalni, dzięki temu unikniemy przeziębienia i drobnych infekcji.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

0 Odpowiedz "10 Złotych Zasad Małego Pływaka"

Prześlij komentarz